İlk ders zili çaldı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının startı bugün verildi. Sinop’ta 32 bin 500, Türkiye genelinde ise 18 milyon öğrenci bugün ders başı yaptı.
İlk ders zili çaldı Eğitim-Öğretim yılı, uzun yaz tatilinin ardından bugün başladı. Türkiye genelinde 18 milyon öğrenci ve 900 bini aşkın öğretmen ders başı yaptı. 21, 22 ve 23 Eylül günlerinde yapılamayan dersler için yıl içinde yoğunlaştırılmış telafi programı uygulanacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıflardaki öğrenciler, okulların açılmasından 1 hafta önce uyum programına alınıyordu. Yeni takvime göre bu öğrencilere yönelik uyum programı bugün başlayacak. Eğitim-Öğretim yılı 17 Haziran 2016’de sona erecek. 

Sinop genelinde ise 32 bin 500 öğrenci ve yaklaşık 2 bin 800 civarı öğretmenin ders başı yapacağı belirtilirken,  yeni eğitim öğretim yılı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesinde bir tören düzenlenecek. Bugün  saat 10:00’da yapılacak açılış töreninin ardından öğrenci ve öğretmenler sınıfları dolduracak.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan yeni eğitim öğretim yılının tüm Sinoplulara hayırlı olması temennisinde bulundu. Türkkan yaptığı açıklama; “Her şey velilerimizin, çocuklarımızın gönlünce olsun. Tüm Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, İlçe Milli Eğitim Müdürlerine, tüm okul müdürlerime, idareci arkadaşlarıma, öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerime hoş geldiniz diyorum. İyi bir eğitim öğretim yılı geçirmek dileğiyle her şey Sinopluların gönlünce olsun diyorum. Okullarımızın durumu genel itibariyle iyi. Eğitim öğretimi aksatıcı her hangi bir durum yok. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 01 Haziran 2020, 19:01 tarihinde yazdırılmıştır.