SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN KERMES

Yazdır
Paylaş
Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği tarafından sahipsiz hayvanlar için kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelir, sahipsiz hayvanların ihtiyaçları için kullanılmak üzere Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’ne teslim edilecek.
SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN KERMES
Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği üyeleri sahipsiz sokak hayvanları için kermes düzenledi. Sokak hayvanları için kolları sıvayan dernek üyeleri örgü ördü, ikinci el eşya topladı. Sakarya Caddesi üzerinde açılan kermeste de ürünler satışa sunuldu.

Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyesi ve Proje Koordinatörü İrem Ebru Kuru, yaptığı açıklamada, sokakta yaşayan ve yardıma muhtaç hayvanlara yardım etmek amacıyla kermes düzenlediklerini belirtti. Kaban, takı, şal, pantolon, oyuncak gibi ürünlerin kermeste satışa sunulduğunu belirten Kuru, “Bu Eğitim Programları ve Evrensel ve Kültürel Aktiviteler Derneği’nin düzenlediği bir kermestir. Buradan elde edeceğimiz bütün geliri Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’ne bağışlayacağız.

Bizim sürekli paraya ihtiyacımız oluyor. Çünkü sürekli ameliyat çıkıyor, sürekli mama ihtiyacımız oluyor, sokak hayvanlarının dertleri, ihtiyaçları hiç bitmiyor. Belediyemizle de birlikte çalıştığımız halde özellikle kemik operasyonları, aşılar ve sokak hayvanlarının beslenmesi için çok fazla maddi gelire ihtiyacımız oluyor. Bu şekilde kermes yaparak bir çok ihtiyacımızın bir kısmını aslında karşılayabiliyoruz” dedi.

Dernek üyeleri olarak sahipsiz hayvanlar için mücadele ettiklerini belirten Kuru, “Yaklaşık 10-15 aktif kişi el birliği ile çalışıyoruz. İşte kimimiz örgüler örüyor, kimimiz dikişler dikiyor. İkinci el ürünler buluyoruz. Bu şekilde halkın isteklerine aslında biz çare buluyoruz. Çünkü maddi durumu çok kötü insanlar var ve ikinci el çok ucuz işte kış geldi mesela kaban, palto, bere kazak gibi ürünleri alabiliyorlar. Bize yardımcı olan hem bize bağışta bulunan hem de alışveriş yapan halkımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim her zaman hayvanların beslenmeleri, barınmalarına halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Halkımızın desteklerini her zaman bekliyoruz ” şeklinde konuştu.

Öğretmen olan ve aynı zamanda Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyesi Derya Ertekin ise yaptığı açıklamada, “Geçen sene çocuklarım bir proje kapsamında kıyafet, ikinci el kıyafet, ayakkabı, okul malzemesi, oyuncak gibi malzemeler toplamışlardı. Bu sene onları buraya bağışlayamaya karar verdiler.” Dedi.

Yaptıkları alış-verişler ile sahipsiz hayvanlara destek veren hayvansever Sinoplular da “Bizler hayvan sever olarak, bizimde bir katkımız olsun diye buradan küçük çaplı da olsa alış-veriş yapıyoruz. Aslında hepimizin yapması gereken bir görev bu. Yani doğadaki hayvanlar bizim demektir. Onlar da birer canlı. Hayvanlarımızı koruyalım ve sevelim” ifadelerinde bulundular.

Bir hafta açık olacak olan kermesten elde edilecek gelir ile sahipsiz hayvanları mama, bakım ve barınak gibi ihtiyaçları karşılanacak.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[5 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-12-19]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE