‘ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZE DESTEK GİDEREK ARTIYOR’

Yazdır
Paylaş
Adalet yürüyüşünün 7'nci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek artarak devam ediyor. Ergenekon ve Balyoz davalarının mağduru olan emekli komutanlar ile Soma maden faciasında şehit olan işçilerin yakınlarının katıldığı adalet yürüyüşü toplumun geniş kesimlerinden destek almaya devam ediyor.
‘ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZE DESTEK GİDEREK ARTIYOR’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte adalet yürüyüşüne devam eden CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz “adaleti herkes için istediğimizi herkes biliyor ve Genel Başkanımızın başlattığı yürüyüşe destek her geçen gün artıyor” dedi. Toplumun çok büyük bir kesiminin çok uzun zamandır adaletten yoksun bırakıldığını belirten Karadeniz, bu yürüyüşün Türkiye’de çok şeyi değiştireceğine inandıklarını söyledi.

CHP’li Karadeniz, “Adalet olmadığı için toplumun geniş kesimlerinden verilen destek her geçen giderek artıyor. İnsanlarımız Genel Başkanımıza, bize inanıyor. Bu ülkede, gerçekleri halkına duyurduğu için hapislerde yatan gazeteciler var. Onlar adalet arıyor. İktidara muhalefet oldukları için işlerini kaybeden ya da çocuklarını işe yerleştiremeyen insanlarımız var. Bu insanlarımız da adalet arıyor. Emekli olmaya hak kazandıkları halde sadece bir gecede değiştirilen yasa ile haklarını alamayan insanlarımız var. Onlar da haklarını, adaleti arıyor. Terörle mücadele ederken yaralanan, göğsünde terörist mermisi taşıyan ama Gazi sayılmayarak bu onurdan mahrum edilen insanlarımız da adalet arıyor. Bizim yürüyüşümüz adaleti arayan 80 milyon insanımız için” diye konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[545 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-06-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE