AYANCIK'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Yazdır
Paylaş
Sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Ayancık ilçesinde yüz yüze eğitim başladı. İlçede,11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketinde çok sayıda ev ve iş yerinin yanı sıra okul binaları da zarar görmüştü.
AYANCIK'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI
Sel felaketinin izlerinin yoğun bir çalışmayla tamamen olmasa da ortadan kaldırıldığı Ayancık'ta yüz yüze eğitim düzenlenen törenle başladı. İlçede bulunan okulların bahçesinde, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okumasıyla başlayan törende öğrencilere Türk bayrağı dağıtıldı.

Ayancık Kaymakamı İsmail Pendik, okulları ziyaret ettiği sırada yaptığı konuşmada Ayancık’ın büyük bir afet yaşadığına işaret etti. Öğrencilere başarılar dileyen Pendik, "Sizlerin arkadaşlarınızla, sınıfla buluşmayı ne kadar çok özlediğinizi çok iyi biliyorum. Yeni eğitim öğretim yılı hepimize, ülkemize Bozkurt'umuza hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. İlk ders zilinin çalınmasıyla öğrenciler, sınıflarına girdi. Kaymakam Pendik ve beraberindeki protokol üyeleri, öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

On iki okulda 2 bin 716 öğrencinin ders başı yaptığı ilçede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında okul bahçesi ve binalarına öğrenci ve öğretmenlerin dışında girişlere izin verilmedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[130 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-09-21]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE