Ayancık’taki Makineli Çalışmalar Devam Ediyor

Yazdır
Paylaş
Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Sinop iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Ayancık’taki Makineli Çalışmalar Devam Ediyor
Sinop-Ayancık’ta yürütülen makinalı çalışmaları ile ilgili yazılı açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “11 Ağustos 2022 tarihinde, Sinop’un Ayancık İlçesinde meydana gelen taşkın sonrasında, DSİ 7. (Samsun) Bölge Müdürlüğü idari imkânları ile başlatılan makinalı çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Ayancık Merkez, Sanayi, Köprübaşı, Meslek Yüksek Okulu, Babaçay ve Karakestane Mevkileri ile Ayancık Çayı yan dereleri ve köylerinde yatak temizliği ve düzenlemesi yapılmış, Karayolları ile koordineli köprü, yol çalışması, dolgu ve tahkimat çalışmaları, AFAD ekipleriyle koordineli olarak ise arama kurtarma ve temizlik çalışmaları yapılmıştır” dedi.

Meydana gelen taşkın sonrası yürütülen çalışmalarda şu ana kadar; 16 adet ekskavatör, 18 adet dozer, 6 adet treyler, 28 adet kamyon, 1 beko, 2 akaryakıt tankeri vb. iş makinesi ile görevli Mühendis, Tekniker, Teknisyen, Operatör, Şoför v.b. toplam 126 DSİ personeli etkin olarak görev yapmıştır.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[291 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-04-19]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE