AYHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Yazdır
Paylaş
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Sinop İl Başkanı Barış Ayhan, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
AYHAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Dün parti binasında geniş katılımlı bir basın açıklaması düzenleyen Ayhan, “Bugün burada 2 dönemdir büyük bir gurur ve özveri ile yürüttüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanlığı görevimden 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel yönetimler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Belediye Başkan Aday Adayı olmak üzere istifa ediyorum” dedi.

“21.yüzyılın en yaşanılabilir kentlerinden biri olmak ancak sosyal demokrat yeni nesil belediyecilik anlayışı ile sağlanabilir” diyen Ayhan, “Sade bir üyesi olmanım ve kalbimin üzerinde altıoklu rozetini taşımanın bile büyük bir gurur kaynağı olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde beni iki defa İl Başkanı ve bir dönem Belediye Meclis Üyesi olma şerefi ile tanıştıran tüm örgüt üyelerime ve Sinop halkına sonsuz teşekkür ederim. 2003 yılından bugüne kadar; gerek partiiçi görevlerimde gerekse yerel yönetimlerdeki görevim esnasında beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, bugün bu salonu dolduran, fiziken yanımızda olamasalar da kalplerinin şuan bizimle beraber attığına inandığım; partimizin her bir üyesine, değerli hemşehrilerime, bu zorlu süreçte benden desteğini hiç esirgemeyen aileme sonsuz teşekkürler ederim.  Yönetim; hiyerarşik değil, katılımcı ve eşitlikçi bir düzlemde inşa edilmelidir. Halka en yakın hizmet birimi olan yerel yönetimler; ancak halkın katılımı, denetimi ve paydaşlığı ile sağlıklı bir şekilde yönetilebilir” diye konuştu.

“BEN NASIL İSTİYORSAM ÖYLE OLACAK DİYEREK KALICI BİR ÇÖZÜME ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile yola çıktıklarını ifade eden Ayhan, “Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve Belediye çalışanlarından ayrı olarak yönetime, muhtarların, sivil toplum örgütlerinin, kent konseyinin ve üniversitenin etkin bir şekilde katıldığı yeni bir yönetim anlayışının hayata geçirilmesi ile mümkündür. Kentin sorunları; bizzat sorunun muhatapları ile çözülmelidir. Ben nasıl istiyorsam öyle olacak diyerek kalıcı bir çözüme ulaşmak mümkün değildir. Her Sinop’lunun gerektiğinde ortak olabileceği, fikrini ve çözüm önerisini sunabileceği bir yönetim zemini inşa edilmelidir. Hiçbir Sinop’lunun dışlanmadığı ve bütün kararların ortaklaşa alındığı, ortak akıl ve bilimsel ölçütlerin kullanıldığı bir yönetim anlayışı 21. Yüzyılda kentimizi hak ettiği yere taşıyacaktır” dedi.

“ÇEVREYE VE İNSANIMIZA ZARARLI PROJELERİ BERTARAF ETMEK ÖNCELİĞİMİZ OLACAKTIR”

Önümüzdeki günlerde yine bir basın açıklaması ile projelerini kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade eden Ayhan, “Sinop’lular kentlerinin vizyonunu; eğitim, kültür ve turizm kenti olma yönünde belirlemişlerdir. Bu vizyona bağlı kalarak geliştirilecek projelerle kente kimlik kazandırmak, tarihi dokuyu gün yüzüne çıkartmak, turizmi çeşitlendirmek, kültürel ve sanatsal etkinliklerle bu vizyonu desteklemek, bu vizyon ile örtüşmeyen; çevreye ve insanımıza zararlı projeleri bertaraf etmek önceliğimiz olacaktır. Bugün ki basın toplantımızın içeriği aday adaylığımızı ve bu sebeple İl başkanlığından istifa ettiğimiz kamuoyu ile paylaşmak amaçlıydı ancak genel hatları ile nasıl bir belediyecilik anlayışına sahip olduğumuzu da ifade etmeye çalıştık.  Önümüzde ki günlerde Sinop’a dair projelerimizi paylaşacağımız ve görseller ile de destekleyeceğimiz bir basın açıklaması daha yapacağız” sözlerini kaydetti.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[37 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-10-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE