BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ERTELENEMEZ

Yazdır
Paylaş
Her türlü bağımlılıkla mücadele eden tek sivil toplum örgütü olan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sinop Şubesinde 2. Olağan genel kurulunda Erkal Boz tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ERTELENEMEZ
Başkan Boz üyelere hitabında, “Sevgili Yeşilay Dostları, Bundan 102 yıl önce, vatanımızın ve milletimizin zor günlerinde, ülkenin bekasını, milletin istikbalini ve neslin korunmasını kendisine dert edinmiş “ilim” ve “irfan” sahiplerinin el ele vererek kurduğu “Türkiye Yeşilay Cemiyeti”, bugün ülke sathına yayılmış 120 şubesi, üyeleri ve gönüllüleri ile tüzüğünde belirtilen amaçlar doğrultusunda insanlarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korumak, gençliği ve toplumumuzu daha sağlıklı ve üretken hale getirmek için gayretlerini ve mücadelesini sürdürmektedir.” Diyerek, katılımları için üyelerine teşekkür etti.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ERTELENEMEZ

Eğitim, gelir dağılımı, düzensiz göç, küresel ısınma, işsizlik, bağımlılıklar, güvenlik, çevre kirliliği, obezite, bulaşıcı hastalıkların Dünyanın belli başlı sorunları arasında gösterildiğini belirten Başkan Boz “Devletlerin ve STK’ların bu alanlarda yaptıkları çalışmaları önemsiyoruz. Ancak birey olarak her yere yetişmemiz her yaraya merhem olmamız, tüm alanlarda yer almamız mümkün değildir. Biz Yeşilay olarak bağımlılığın her türüyle mücadelenin kıymetli ve ertelenemez olduğunu düşünüyoruz.” sözlerine şöyle devam etti;

AİLE KURTULURSA TOPLUM KURTULUR
Bağımlılığın kök neden analizine baktığımızda ailenin önemi bir daha ortaya çıkmaktadır. Aile bağımlılıklardan kurtulduğunda toplum da kurtulacaktır. Sorunu tesbit ettiğimiz gibi çözümü de önermemiz ve uygulamamız gerekmektedir. Bağımlılıklara karşı verdiğimiz mücadelemiz umutsuzların, tükenmişlerin, kendi ayakları üzerinde duramayanların verebileceği bir mücadele değildir. Başkalarının aklıyla, söylemleriyle yürütülecek bir mücadele hiç değildir. Şehrin ve toplumun her katmanına ulaşılarak her ayrıntısına temas edilecek her bireyin gönlüne girilecek uzun soluklu bir mücadeledir.

YERYÜZÜNÜN SAHİBİ DEĞİLİZ
Biz yeryüzü ve üzerindekilerin sahibi olmadığımızı bize emanet olarak verildiği bilinciyle hareket ediyoruz. Bir insanın bu emanete sahip çıkabilmesi için öncelikle haysiyet ve onurunu koruması gerektiğini düşünenlerdeniz. İnsan onurunun en büyük düşmanlarından biri olan bağımlılıklardan kendimizi uzak tuttuğumuz gibi sevdiklerimizi ve sosyal çevremizi de koruma azmindeyiz. Toplumun farklı katmanlarının Yeşilay faaliyetlerine ve bağımlılıkla mücadeleye katılımının artırılması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yeşilay Şubesi olmak iyiliğin, sağlığın peşinde koşmak, geleceğe olan güveni çoğaltmak demektir.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[511 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-01-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE