Belovacıklı; “Belediyeler her geçen gün biraz daha yoksullaşıyor”

Yazdır
Paylaş
Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, yaptığı açıklamada, belediyelerin her geçen gün yoksullaştığını belirterek; “Yoksullaştıkları için de hizmet götürmekte zorlanıyorlar” dedi.
Belovacıklı; “Belediyeler her geçen gün biraz daha yoksullaşıyor”
Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  Türkiye’nin terörden çok çektiğini belirten başkan Belovacıklı, terör örgütlerine ve siyasilere seslendi. Belovacıklı; “Türkiye Cumhuriyeti öyle sağlam temeller üzerine kurulmuş bir devlettir ki, bunu ne kimse yıkabilir ne de bölebilir" dedi.

Terörün uluslararası bir faaliyet olduğuna inandığını belirten Belovacıklı, sömürgeci devletleri hedef göstererek, "parayla, sermayeyle, fabrikalarıyla, işbirlikçileriyle ülkeyi ele geçirmeye çalışıyorlar" şeklinde konuştu.

"BERKAY NİYE ÖLDÜ?"
Belovacıklı, teröristlerin sivil vatandaşları, polisi, askeri hedef almasına anlam veremediğini belirtti. "Ateş düştüğü yeri yaktı, Berkay neden öldü?" dedi. Devletin politikalarının sürekli kin, savaş ve nefret üzerine olduğunu söyledi. Siyasilerin hiçbirinin sevgiden, güzellikten, barıştan konuşmadığını iddia etti.

"15 TEMMUZ OLAYLARI BİZİ VURDU"

15 Temmuz olaylarına da değinen başkan Belovacıklı; “Belediyeler her geçen gün biraz daha yoksullaşıyor. Yoksullaştıkları için de hizmet götürmekte zorlanıyorlar. İlçemiz 2016 yılında turizmin en iyi şekilde gelişeceği, turizmden para kazanacağı bir yıldı. Hazırlıklar bunun için yapılmıştı, tüm otellerimiz doluydu. Tüm iş yerlerimiz buna göre hazırlanmıştı. 15 Temmuz olayı bizi vurdu” dedi.

Gerze’nin Sinop’un en fazla göç alan ilçesi olduğunu belirten Belovacıklı; “Gerze çevresindeki il ve ilçelere göre en fazla göç alan yer. Bunun sebebi de hem altyapı hem de fiyatların uygun ve ucuz olması. TÜİK 2016 verilerini yakında açıklayacak. Göreceksiniz, Gerze, Sinop’un il ve ilçeleri arasında en fazla nüfusu olan ilçe olacak. 16-17 bin nüfus bekliyoruz. Yaz döneminde 60-65 bine çıkıyor. Şehirleşme ağımız da yaz nüfusumuzla aynı oranda." İfadelerine yer verdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[960 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-01-09]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE