"BOYABAT'IN KADERİNİ KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

Yazdır
Paylaş

Başkan Çakıcı sert konuştu "BOYABAT'IN KADERİNİ KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

Boyabat Belediyesi tarafından yürütülen riskli alan tespit çalışmaları devam ediyor.

İlçe merkezinde yapılan inceleme sonucunda riskli alan dahilinde olduğu tespit edilen ve kentsel dönüşüm kapsamına giren binalarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde çalışma başlatıldı.

Sinop ili kapsamında ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliğine sahip olan Riskli Alan tespit çalışmasıyla birlikte öncelikle Boyabat, daha sonra Sinop ili genelinde deprem ve diğer afetlerin etkileri ile alakalı farkındalık artırılarak gelecekte yapılması düşünülen diğer kentsel dönüşüm projelerinin altlığı oluşturuldu.

Boyabat Belediyesi bu amaçla kentin nefes alacağı, tarihi dokuya uygun bir alan olarak düzenlediği Orta Çarşı Kasaplar Çarşısı çevresinde riskli alan tespit çalışması başlattı.

Orta Çarşı Riskli Alan Peyzaj Düzenleme Projesi'nde riskli alanda kalan bölgede çalışmalarını yürüten Boyabat Belediyesi kamulaştırılması gerçekleştirilecek olan Ziraat Bankası ile orta çarşı girişinde ki yapıları yıkarak burada şehrin kalbi olacak, Boyabat'a yeni nefes alanları oluşturacak büyük bir meydan düzenlemesi için çalışma başlattı.

BAŞKAN ÇAKICI, BOYABAT'I TARİHİYLE KÜLTÜRÜYLE BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Yaşanabilir şehir bilinciyle çalışmalarını yürüttüklerini, fakat bir takım engellemelerle karşılaştıklarını ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, "Orta Çarşı Riskli Alan Peyzaj Düzenleme Projesi'nde riskli alanda kalan bölgede çalışmalara başladık. Burada ki yapı sahibi kardeşlerimizin birçoğuyla görüşerek, anlaşma sağladık. Fakat bu çalışmalar esnasında belediye olarak bir sürü engelleme ve zorluklarla karşılaştık. Bunu yapanlar Hz. Mevlana'nın tabiriyle, "Gülün güzelliğini görmeyip, dikenine takılan" cahil kimseler. Biz orta çarşı tarihiyle, eski ihtişamlı günlerine kavuşsun, otoparkıyla, meydanıyla cazibe merkezi haline gelsin, yaşanabilir bir şehir olsun diye çalışırken birileri ise Boyabat gelişmesin, orta çarşı hep böyle kalsın istiyorlar. Bu kimseler şunu iyi bilsinler ki, Boyabat'ın kaderini kimseye teslim etmeyeceğiz. Boyabat'ı Boyabatlılarla birlikte tarihiyle, kültürüyle inşa edeceğiz. Vaad ettiğimiz projeleri bir bir hayata geçireceğiz." diye konuştu.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1083 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-10-03]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE