FAZLA S'ÖZ'E GEREK YOK

Yazdır
Paylaş
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. 1999 yılından bu yana kooperatifin yönetim kurulu başkanlığını yapan mevcut başkan Cemal Gürsel Öz, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
FAZLA S'ÖZ'E GEREK YOK
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurulu Halk Eğitim Merkezi Salonunda dün yapıldı. Divan başkanlığını Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın’ın yaptığı Genel Kurul’da mevcut başkan Cemal Gürsel Öz, tek liste ve tek aday olarak yer aldı. Kooperatifin mevcut başkanı ve kongrede başkanlığa tek aday olarak tekrardan seçime katılan Gürsel Öz tarafından onaylanması için divan başkanlığına liste sunuldu. İtirazın olmadığı listede divan kurulu oluşturularak Genel Kurul gündemindeki maddelere geçildi.

 

Genel Kurul’da ayrıca yönetim kurulu yıllık çalışma raporu, denetim kurulu raporları da salondakilerle paylaşıldı ve raporlar oylanarak geçer oyu alındı. Genel Kurul’da yeniden güven tazeleyerek, Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı’na seçilen C. Gürsel Öz toplantıda yaptığı konuşmada, yoğun katılımlarından dolayı esnaflara teşekkür etti.

 

HER ZAMAN ESNAFIN YANINDAYIZ
Kooperatif olarak her zaman esnafların yanında olduklarını belirten Öz, Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Türkiye’deki en başarılı kooperatifler arasında olduğunu belirtti ve bu başarının arkasında Sinop esnafının olduğunu dile getirdi. Başkan Öz, “Türkiye’deki en başarılı kooperatiflerin kullandırabildiği en üst seviye olan 200 bin seviyesindeki krediyi size kullandırmaya başladık.

 

SİZLERİN SAYESİNDE EN İYİLER ARASINDA OLDUK
Türkiye’de kooperatiftik sisteminde 75 bin ile 200 bin arası kredi dağıtma sistemi var. Ve biz sizlerin sayesinde Türkiye’de en iyiler içinde olduk ve 200 bin lirayı ilk ilan edildiği günden itibaren dağıtmaya başladık. Bunun dışında yeni bir yeniliğimiz olan taşıt edindirme ve iş yeri alım kredileri kullandırmaya başladık. İş yeri alım kredilerinde 500 bin lira limite çıktık. 500 bin lira limiti de yine siz esnaf sanatkarımız rahat ödeme yapsın rahat hareket edebilsin diye 10 yıl vadeli kullandırmaya başladık. Bunun dışında şoför esnafımıza 500 bin liraya kadar ticari araç alım kredisi kullandırmaya başladık. Bunda vademiz 5 yıl ama miktar yine 500 bin. Yani sonuç olarak biz her zaman esnaf sanatkârımızın yanındayız. Onlara her zaman her türlü yardımı yapacağız. Bu bizim asli görevimizdir” dedi.

SOSYAL TESİSİMİZ YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Genel kurulda oylamaya sunulan ve üyeler tarafından kabul edilen sosyal tesis konusuna da değinen Gürsel Öz, “Yılan hikayesine dönen bir sosyal tesis yapımı hikayemiz var. Sinop Belediyesi ile bir mücadele içindeyiz. Biz ihaleyi aldığımız gün burası ile ilgili bize 5 kata müsaadeli 172 metrekare kullanım alanlı toplam 12 metre yükseklik bir bina yapma izni veriliyordu Sonra ne olduysa bu işten vazgeçildi. Burasının en sonunda otopark ilan edildi diye bize bildirdiler. Değerli ortaklar biz Türkiye Cumhuriyeti’nde öyle biliyoruz, öyle inanıyoruz haklı olacağımız da ortaya çıkacaktır, kazanılan haklar geri alınamaz. Biz burayı talep ettiğimizde otel alanı olarak sattırdılar. Bugün biz bu işten caydık dediler. Biz belediye ile kötü geçinmek istemiyoruz. Bugüne kadar da hiç mahkemeye vermemiştik ama son koz olarak mahkemeye başvurduk.  Şuan mahkeme devam ediyor. Biz bu mahkemeden haklı çıkacağımızı ümit ediyoruz ve bu tesisi yapacağız” şeklinde konuştu.

KARADENİZ DE ESNAFI KUTLADI

Genel kurula katılan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’de yaptığı konuşmada, Sinop esnafını kutladı. Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 1964 yılında 15 ortakla kurulduğunu hatırlatan Barış Karadeniz, “Bugün bin 900 Sinop merkezde, il genelinde 4 bin ortak var. Bu o yıldan beri süre gelen başarı serüveni ki ortak sayısı bu kadar artmış. Hepinizi kutluyorum” dedi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[550 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-01-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE