Korona Virüsü Taşıyan Hastalar Samsun'a Sevk Edilecek!

Yazdır
Paylaş
Sağlık Bakanlığı Çin’de başlayan Korona Virüsü için Türkiye’de bir acil durum olması durumunda başvurulacak 25 hastaneyi açıkladı. Bu 25 hastane arasında Sinoplu vatandaşların da tedavilerinde sıklıkla adresi olan Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi de var.
Korona Virüsü Taşıyan Hastalar Samsun'a Sevk Edilecek!
Çin'de 213 kişiyi öldüren krona virüsü olur da Türkiye'ye sıçrarsa, hastaların sevk edileceği illerden biri de komşumuz Samsun olacak. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı alarma geçiren Korona Virüsü ilgili tedbirler alan Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için de rehber hazırladı. Tüm sağlık kuruluşlarına gönderilen o rehberde 2019-nCoV hastalığı ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. Hastalığın bulaşma yolları, belirtileri ve sağlık çalışanları tarafından hastalığın nasıl tanınabileceği, karantina aşamaları anlatılıyor. Rehbere göre Çin’de bulunmuş olmak, hastalık açısından çok büyük bir risk nedeni. Virüs vakalarının rastlandığı ülkelere gidecekler için de yapılması gerekenler rehberde yer veriliyor. Yabani hayvanlardan uzak durmak, elleri sık sık yıkamak ve insanlarla temastan kaçınmak bu tavsiyeler arasında.Rehberde en dikkat çeken başlıklardan biri de 2019-nCoV hastalığı ile ilgili acil bir durumda hastaların Türkiye’deki hangi hastanelere gönderileceği. Listede toplam 25 hastane bulunuyor.

Türkiye'de Korana Virisüne rastlanması durumunda hastaların sevk edileceği  işte o hastaneler:
1-T.C. Sağlık Bakanlığı Adana Şehir Hastanesi 2-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3-T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Şehir Hastanesi 4-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5-T.C. Sağlık Bakanlığı Bursa Şehir Hastanesi 6-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi7- T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi 8-T.C. Sağlık Bakanlığı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi 9-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Erzurum Şehir Hastanesi) 10-T.C. Sağlık Bakanlığı Eskişehir Şehir Hastanesi 11-T.C. Sağlık Bakanlığı Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi 12-T.C. Sağlık Bakanlığı Isparta Şehir Hastanesi 13-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 14-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi 15-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi 16-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi 17-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi 18-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Sadece Göğüs Hastalıkları Kliniğinde Tedavi Edilmesi Gereken Hastalar için Referans Hastanedir.) 19-T.C. Sağlık Bakanlığı Kayseri Şehir Hastanesi 20-T.C. Sağlık Bakanlığı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 21-T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi 22-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi 23-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi 24-T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi 25-T.C. Sağlık Bakanlığı Yozgat Şehir Hastanesi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[9 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-02-03]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE