KUZKA, Sinop’ta Güdümlü Proje Arama Toplantısı Düzenledi

Yazdır
Paylaş
Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) 2017 yılında ve müteakip yıllarda gerçekleştirmeyi planladığı Güdümlü Mali Destek Programı kapsamında desteklenecek proje konuları hakkında Sinop’ta proje uygulayacak muhtemel tarafları bir araya getirmek, desteklenmesi önerilen proje fikirleri için talep toplamak ve uygulanabilir nitelikte olan projeleri belirlemek üzere Güdümlü Proje Arama Toplantısı gerçekleştirdi.
KUZKA, Sinop’ta Güdümlü Proje Arama Toplantısı Düzenledi
Sinop’ta gerçekleştirilen Güdümlü Proje Arama Toplantısı’na Sinop Valisi Hasan İpek, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

SİNOP, BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRMELİ

Toplantıda kamu kurumu temsilcilerine hitap eden Sinop Valisi Hasan İpek, Ajansın destek programlarından faydalanmak üzere Sinop’tan şehrin ihtiyacı olan, sorunlara çözüm üretecek, kaliteli projeler beklediğini ifade ederek, Ajans tarafından sunulan fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiği söyledi.

Konuşma sonrasında KUZKA Program Yönetimi Birimi Başkanı Halil İbrahim Kırlı, Güdümlü Mali Destek Programı kapsamında kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine yönelik proje konuları ve içeriği hakkında katılımcılara bir sunum yaptı. Kırlı, sunumunda 2017 yılında ilan edilmesi düşünülen Güdümlü Proje Desteği (GPD) kapsamında desteklenecek faaliyetler ile KUZKA tarafından %75 oranında mali destek sağlanan ve uygulama süresi azami 24 ay olarak ön görülen programa, hangi kamu kurum ve kuruluşlarının proje başvurusu yapabileceği bilgilerini paylaştı.

Toplantı da ayrıca proje fikrinin oluşturulmasına yönelik Ajans Uzmanı Osman Ucael de, katılımcılara örnek projeler üzerinden bir sunum yaptı.

Sinop’ta KUZKA tarafından gerçekleştirilen Güdümlü Proje Arama Toplantısı, katılımcıların programa ilişkin proje fikirleri alınması ve sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[286 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-02-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE