ONLAR DA SESSİZ KALMADI!

Yazdır
Paylaş
Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayhan Özhan Başkanlığı'nda bir araya gelen spor camiası 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini düzenledikleri basın açıklaması ile kınadı.
ONLAR DA SESSİZ KALMADI!
Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayhan Özhan ve beraberindekiler dün Valilik önünde bir araya gelerek 15.07.2016 tarihinde yaşanan darbe girişimini kınadıklarını belirttiler. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ecz. Ersan Ercan’ın da katıldığı basın açıklamasını Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayhan Özhan yaptı. Özhan, açıklamasında, “Spor Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı olarak Kulüp başkanlarımız, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, il temsilcilerimiz, Hakem Camiası ve Beden eğitimi Öğretmenlerimizle birlikte anayasal düzen dışında gelişen ve millet iradesini yok sayan her türlü girişimin karşısında,  her zaman vatanın ve milletinin yanında olan spor camiamız “Demokrasiye Evet Darbelere Hayır” demek için toplanmıştır. “15 Temmuz 2016 gecesi, Kahraman Ordumuzun içerisine sinsice yuvalanmış FETO adlı bir grup hain; ve işbirlikçileri demokrasimize, halkımıza ve bu halkın seçtiği Meclisimize, Cumhurbaşkanımıza karşı alçakça bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu hain darbe girişimini şiddetle lanetliyoruz.”  dedi.

Ülkenin zor bir dönemden geçtiğini dile getiren Özhan, “Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Her zaman hazır bekleyen gizli ve kirli  güçlerin emellerine alet olan vatan hainlerine karşı görüş parti şu bu demeden top yekün karşılarında dimdik durmalıyız. Bu ülke hepimizin hepimize yeter o yüzden akıllı olmak ve sporcu çocuklarımızı, gençlerimizi de akıllandırmak vatan ve millet sevgisini de vermek zorundayız. Yapılmak istenen darbe girişiminde spor camiası olarak bi haber kalamayız .Çünkü bizler önce bu vatanın evlatlarıyız. Devletimiz inşallah her zaman ayakta olacaktır. Özgürlüğümüz olmadan ülkemiz rahat ve huzur bulmadan hiçbirimiz sporun s sinden bahsedemeyiz.  Çocuklarımızı, gençlerimizi farklı zihniyetlerin eline vermemek için mücadele sonuna kadar etmeliyiz, ediyoruz, edeceğiz de…Bundan kimsenin endişesi olmasın.” Diye konuştu.

Özhan; “Bu alçakça teşebbüs, başta Milletimizin vatanperver evlatları onların arasından çıkan,; Yüce Meclisimizin, mesuliyetinin farkında olan muhalefet partilerimizin, kahraman güvenlik güçlerimizin, kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızın dik duruşuyla geri püskürtülmüş ve hainler tutuklanmış ve hukuk çerçevesinde tutuklanmaya devam etmektedir. Ne yazık ki hainlerin kurşunlarına Vatan ve Millet için göğsünü siper eden güvenlik güçlerimiz ve halkımızdan şehitlerimiz vardır. Milletimizin ve Devletimizin istiklal ve istikbali uğruna canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

“Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür” diyen Özhan, açıklamasını şu sözlerle noktalı; “Demokrasinin en önemli savunucularından olan bizler amatör spor ailesi için gün  Ulu Önder Atatürk,ün dediği gibi “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünden hareketle milli iradeye sahip çıkma günüdür. Bu uğurda canlarını ortaya koyan demokrasi uğruna şehit olanlara Allah,tan rahmet, yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Akla, vicdana, sağduyuya, mili iradeye saygılı olan bizler, milletin iradesinin ve demokrasinin devlet yönetiminde her şeyin üstünde olduğuna inanırız. Bu bağlamda Millet iradesinin egemen olmadığı hiçbir yönetimi kabul etmez, bu iradeye karşı yapılan her türlü darbeyle, kalkışmayla her zaman mücadele edeceğimizi ilan ederiz.15 Temmuz artık tarihimizde kara bir leke fakat dünyaya verilen en büyük demokrasi mücadelesidir .Daha tehlike tam olarak bitmiş değildir. Bugünden itibaren güzel Ülkemizin; millî iradenin ne olduğunu ve nasıl korunacağını bilen, hainlere karşı uyanık, daha güçlü ve lider bir ülke olacağına inancımız tamdır. Bu uğurda Spor camiası  olarak üzerimize düşen vazifeyi tereddütsüz yapacağımıza söz verir”

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1013 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-07-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE