Özel Sinop Sınav Lisesi öğrencilerinin eserleri sanatseverlerle buluştu.

Yazdır
Paylaş
Özel Sinop Sınav Lisesi öğrencileri yaptıkları resimleri açtıkları sergi ile halkın beğenisine sundu. Sinop Belediyesi Yaşlılar Lokali’nde açılan sergide yaklaşık 70 eser bulunuyor. Özel Sinop Sınav Lisesi Hande Gülenç, açılışta yaptığı konuşmada, çalışmalarda emeği geçen tüm öğrencileri tebrik ederek teşekkür etti. Gülenç, “Öğrencilerimiz hayatın sanatla özdeşleşen ruhunu hissettiren eserleriyle, kendilerine özgü çalışmaları ile katıldıkları sergimize büyük bir anlam yüklemişler ve değerli sanatseverlerin beğenisine sunmuşlardır” dedi.
Özel Sinop Sınav Lisesi öğrencilerinin eserleri sanatseverlerle buluştu.
Gülenç, “Vildan hocamızın çok büyük emekleri var bu serginin açılmasında. Onunla birlikte olmaktan mutluyuz. Her dakika bize değer kattığını düşündüğümüz öğretmenlerimizden biri. O yüzden okulumuz devam ettiği sürece yıllarca bizimle beraber olsun istiyoruz” dedi.

Serginin açılmasına katkı sağlayan Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Vildan Bilgi, serginin açılması için öğrencilerin büyük gayretler gösterdiğini belirterek, “Bu serginin açılmasında hepimizin emeği var. Birbirimize yardımcı olduk. Beraber ortaklaşa yaptığımız çalışmalar yaptık.  Azimle çalıştık .Bu ilk oldu. İnşallah bundan sonraki yıllarda bu serginin devamı gelir” dedi.

Serginin 3 aşamadan oluştuğunu belirten Bilgi, “Çalışmalarımız 3 aşamadan oluşuyor. Reprodüksiyon çalışmaları, op-art dediğimiz derinlik algısı yaratan çalışmalar var. Birde çocuklarımızın kendi düşüncelerinden,  hayallerinden etkilendikleri özgün çalışmalar var” dedi.

Sergi bugünde  açık olacak.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[49 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-31]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE