PORTAKAL İÇİN SUÇ DUYURUSU

Yazdır
Paylaş
15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Sinop Şubesi, FOX TV Ana haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.
PORTAKAL İÇİN SUÇ DUYURUSU
15 Temmuz Milli İrade Ve Demokrasi Derneği Sinop Şube Başkanı Erol Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fatih Portakal hakkında Sinop Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.  Adliye önünde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özçelik, “Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında, son günlerde Fransa’da yaşanan sokak olaylarının bir benzerinin Ülkemizde de tertip edilmesi için halkımızı galeyana getirmeye çalışan sözde haberci Fatih Portakal hakkında bu açıklamalarından dolayı suç duyurusunda bulunduk. Bir Gazetecinin öncelikli vazifesi halkın söylemlerine, taleplerine ve hislerine tercüman olmaktır. Kendisini takip eden kitlenin taleplerini ve sıkıntılarını kaleme almak, yaşanan olumsuzlukların giderilmesinde hem devlete hem Millete yardımcı olmaktır. Sayın Portakalın açıklamalarında talimatı Milletten değil, ülkemizde karışıklık ve kargaşa çıkmasını isteyen kaos gruplarından aldığını görüyoruz” dedi.

“Yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümü sokak protestoları değildir” diyen Özçelik, “Yakın bir zaman önce gezi parkında ağaçların kaldırılmasıyla ilgili yapılan sokak gösterilerinin provokasyonlar sayesinde büyüdüğü ve ülkemize verdiği 1.5 Milyar Dolar civarındaki zararın bu Milletin tüm fertlerinin cebinden çıktığını hatırlatmak istiyoruz. Milli irade ve Demokrasi Derneğinin birer mensubu olarak bizler Eğer ki bir uygulamaya karşı görüşlerimiz ya da toplum olarak bir rahatsızlığımız varsa bunu legal ve demokratik bir şekilde beyan etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bizler tıpkı 15 Temmuzda ki gibi sadece devletimizin bekası ve karşılaştığı tehlikelere karşı sokağa çıkmamız gerektiğini savunuyoruz. Milletin iradesi tek bir zümrenin, grubun yada siyasi oluşumum elinde değildir. Bizler her kesimin Milletin iradesine saygı duymaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

FATİH PORTAKAL NE DEMİŞTİ?

Fox Tv Ana haber sunucusu Fatih Portakal, ""Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da farketmiyor açıkçası." ifadelerini kullanarak, halkı sokağa davet etmişti.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[462 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-12-12]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
E-GAZETE