SAĞLIĞIN BAŞINA TECRÜBELİ İSİM

Yazdır
Paylaş
Sinop’a İl Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Mehmet Erşan görevine başladı. Sinop Pusulası olarak yeni göreve başlayan Erşan’ı makamında ziyaret ettik.
SAĞLIĞIN BAŞINA TECRÜBELİ İSİM
Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası’nın değişmesinin ardından İl Sağlık müdürü olarak Sinop’a atanan Dr. Mehmet Erşan’a Sinop Pusulası Gazetesi olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri iken Sağlık Bakanlığı teşkilatının değişmesi ile birlikte Halk Sağlığı Müdürlükleri ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinin İl Sağlık Müdürlüğü olarak birleşmesinin ardından Sinop’ta İl Sağlık müdürü unvanıyla görevine başlayan Erşan, ayağının tozuyla geldiği ilimizde gazeteniz Sinop Pusulası’na açıklamalarda bulundu.

TECRÜBE KAZANDIRDI
Konuşmasının başında kısa bir özgeçmişinden bahseden Erşan, Türkiye’nin birçok noktasında birçok denetimde bulunduğunu ve bunun da kendisine bir tecrübe kattığını belirterek; “İl Kalite Koordinatörlüğü, Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü görevlerini yerine getirdim. Bakanlığımızın görevlendirmesi ile değişik illerde ekip sorumlusu olarak hastane değerlendirmelerinde bulundum. Ülkemizin değişik şehirlerinde üniversite, kamu ve özel hastanelerde değerlendirmelerde bulunduk, bu da bize ciddi anlamla bir tecrübe kazandırdı” diye konuştu.

İSTİŞARE YAPTIK
Sinop’a gelmesi ile birlikte ilk olarak müdürlük bünyesinde bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Erşan; “Yönetici arkadaşlarımızla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Hem ili tanımak adına hem de bu ilin ana sorunları nelerdir, acil müdahale edilmesi gereken sorunları öğrenmek için bir toplantı yaptık” dedi.

ŞANSLIYIM…
Erşan, konuşmasına şu şekilde devam etti; “Şu konuda şanslıyım. Burada güzel yatırımlar ve güzel işler yapılmış. Eski konumda olan yapılar artık ihtiyacı karşılamakta biraz zorlanıyor. Hasta memnuniyeti açısından fiziki yetersizlikler de zaman zaman memnuniyetsizliklere neden olabiliyor. Bu durum çalışanın sağlığı ve güvenliği açısından da bir takım riskler taşıyor. Dolayısıyla gelinen bu noktada Sinop ilinde çok güzel yatırımlar ve güzel işler yapılmış. Hem halk sağlığı açısından, hem kurumsal hizmetler açısından hem de tedavi edici sağlık hizmetleri açısından güzel şeyler yapılmış. Biz bayrağı devraldığımız noktadan daha iyi noktalara götürmek adına öncelikle yönetimin şekillendirilmesi tamamlandıktan sonra da yoğun bir tempoda işlerimizi arkadaşlarımızla ve ekibimizle çalışmalarımızı yürüteceğiz.

EKSİKLİKLERİ GİDERECEĞİZ
Hekim eksiği olan bölgelerimizde eksik branşlarımız tamamlanırsa elbette daha iyi olacaktır. Bu konuda biz canla başla Bakanlığımızla irtibat halinde taleplerimizi onlara ileteceğiz. Sağlık kurumlarımızdaki cihazlarla ilgili de gerekli toplantıları gerçekleştirip eksik olan noktalardaki bu sıkıntıları gidereceğiz.”

1975 Sivas doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Sivas’ta tamamladım. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.  Sonrasında Sivas’a bağlı bir ilçe köyünde 2 yıl Sağlık Ocağı hekimliği yaptım. Askerliğimin ardından Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’nde Tıp Meslekleri ve Tanı Tedavi Merkezleri Şube Müdürü olarak bu görevi yürüttüm. Sonrasında Sivas İl Sağlık Müdürlüğünde İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım. Ardından Tokat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yaptıktan sonra İl Sağlık Müdürü olarak Sinop’a atandım.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[705 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-11-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE