SiNOP ‘ORMAN’DA HEDEF BÜYÜTTÜ

Yazdır
Paylaş
Finans profesyonelleri ve iş dünyasının buluşma noktası Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı, ‘Şehir Ekonomisi’ buluşmalarını online olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir ve Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş’ın konuk olduğu ‘Şehir Ekonomisi’ buluşmalarının yeni etkinliğinde Sinop’un önemli gündem maddeleri, şehrin dinamikleri ve geleceğe yönelik planları ele alındı.
SiNOP ‘ORMAN’DA HEDEF BÜYÜTTÜ
Söyleşide konuşan Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, “Ağaç ve orman ürünleri sektörüne yönelik uluslararası rekabetin geliştirilmesi adına bakanlık destekli 400 bin dolarlık bir UR-GE projesi yaptık. İhtiyaç analizlerimizi çıkardık, yol haritalarımızı çizdik. Hangi ülkelerle ortak pazarlar oluşturulabilir diye ilgili çalışmalarımızı yaptık. Kentimizin kalkınmasına yönelik projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Finans alanında yürüttüğü çalışmalarıyla fark yaratan Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı’nın online olarak gerçekleştirdiği Finans Kulüp ‘Şehir Ekonomisi’ buluşmalarının yeni konuğu Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı Salim Akbaş oldu. Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir’in katıldığı ve Finans Kulüp Sinop Temsilcisi’nin de hazır bulunduğu etkinlikte Sinop’un panoraması, gündemi ve gelecek planları masaya yatırıldı.

 “BAKANLIK DESTEKLI 400 BIN DOLARLIK BIR UR-GE PROJESI HAYATA GEÇİRDİK”

Sinop’un orman ürünleri endüstrisinde gelişmeye açık olduğunu belirten Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, “Sinop olarak orman ve orman ürünlerine ayrı bir başlık açıp gereken önemi ve desteği vermeye gayret ediyoruz. Sanayi Odası olarak bu konuyu misyon edindik. Kapatılan Sinop Orman Müdürlüğü’nün tekrar kurulmasını planlıyoruz. Burada biraz daha endüstriyel orman ürünlerine yönelik çalışmalar yapılacak. Bunun yanında kesilecek ya da gençleştirilecek bölgeler orman bölge müdürlüğü tarafından belirlenerek bu doğrultuda çalışmalar yapılması hedefleniyor. Bölgemiz sadece ağaç ya da mobilya olarak değil, ormandan elde edilebilecek diğer ürünler bakımından da zengin. Ağaç ve orman sektörüne yönelik uluslararası rekabetin geliştirilmesi adına bakanlık destekli 400 bin dolarlık bir UR-GE projesi hayata geçirdik. İhtiyaç analizlerimizi çıkardık, yol haritalarımızı çizdik. Hangi ülkelerle ortak pazarlar oluşturulabilir diye ilgili çalışmalarımızı yaptık. Kentimizin kalkınması adına projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

“FINANS OKURYAZARLIĞI KONUSUNDA EĞITIMLER VERECEĞIZ”

Şehir Ekonomisi programına ilişkin düşüncelerini aktaran Türkiye Finans Yöneticileri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Halisdemir, “Sinop’ta hayata geçirilen UR-GE projesi herkes için örnek bir proje olacak. Diğer kentlere de birliktelik örneği oluşturacak. Finans Kulüp olarak yaptığımız Şehir Ekonomisi Buluşmaları bizlere kentlerdeki eksikleri görerek mekanizmalar geliştirme imkanı veriyor. Türkiye’nin tamamında bu buluşmalarımızı tamamladıktan sonra ilgili karar verici mercilere etkinliklerin çıktılarını sunacağız. Sinop’ta olduğu gibi ülkemizin tamamında da finansal okuryazarlık alanında eksiklikler olduğunu görüyoruz. Finans Kulüp olarak eksikleri tespit edip, önümüzdeki dönem için iş insanlarına yönelik programları oluşturma evresindeyiz. Yakın zamanda iş insanlarımıza yönelik finansal okuryazarlık alanında gerçek örnekler üzerinden ilerlenecek programlar geliştireceğiz. Şehir temsilcilikleri de önümüzdeki dönemde bu programın yaygınlaşmasını sağlayacak. Birlikte yapacağımız faaliyetlerle finansal okuryazarlığın faydasını anlatıp, iş yapış yönetimlerini daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[155 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-05-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE