SİNOP PTT, 176. MÜŞTERİSİNE HEDİYE VERDİ

Yazdır
Paylaş
Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) 176. yılını kutluyor. Sinop PTT İşletme Müdürlüğü de şubeye gelen ve sıra alarak gişede işlem yaptıran 176’ıncı vatandaşa ödül verdi.
SİNOP PTT, 176. MÜŞTERİSİNE HEDİYE VERDİ
PTT’nin geleneksel hale getirdiği kuruluş yıl dönümü etkinlikleri bu yıl da devam etti. 176’ıncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle Sinop PTT İşletme Müdürlüğü’nde sıra alarak işlem yapan Cemalettin Yılmaz adlı vatandaş, bu yılın talihlisi oldu. Yılmaz’a ödülünü Sinop PTT Başmüdürü Bekir Gökmen takdim etti. 176. yıl sürprizi karşısında şaşırdığını söyleyen Yılmaz, "Bana verilen hediye için PTT ailesine teşekkür ediyorum" dedi.

Sinop PTT Başmüdürü Bekir Gökmen ise yaptığı konuşmada; “Ülkemizin güzel insanlarına layık oldukları hizmeti sunmak olan PTT, halkın günlük yaşantısını kolaylaştırma bakımından geniş bir hizmet yelpazesi ile önemli bir boşluğu doldurmakta ve çağdaş ortamlarda insanlarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti, güvenilir ve ucuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kurulduğu 23 Ekim 1840 tarihinden bu güne kadar, halkımıza en iyi hizmeti sunma gayreti içinde çalışmalarını sürdüren ve Posta hizmetlerinde köklü bir tarihi geçmişe sahip olan kuruluşumuz 176 yıllık tecrübesini teknoloji ile birleştirerek tarihinin her döneminde kendini yenilemiş ve birçok yeni hizmeti halkımıza sunmuştur. Bu bağlamda hizmetlerimizin daha hızlı sunulmasını sağlamak üzere yıl içinde otomasyon altyapımızdaki tüm bilgisayarlar yenilenmiştir.  PTTCELL hizmetimiz avantajlı tarifeleri ile müşterilerimizin daha ucuza konuşması sağlanmıştır. PTTKEP ile hem güvenli elektronik posta iletişimi devreye alınarak tüm halkımızın, özel ve kamu kurumlarının hizmetine sunulmuştur” dedi.

“Son yıllarda PTT Bank projesi kapsamında tüm PTT binalarımızda tadilat yapılarak, halkımızın PTT hizmetlerini daha çağdaş ve rahat bir ortamda almalarına imkan sağlanmıştır” diyen Gökmen; “PTT merkezleri klasik posta hizmetlerinin yanında Posta Çeki, havale, Western Union, Sigorta poliçe işlemleri, UPT (Ucuz Para Transferi), HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) gibi parasal işlemleri ile sabit telefon ve GSM faturaları, kontör yüklemeleri, elektrik, su, doğalgaz gibi tüm fatura ödemelerinin yapılabildiği emekli maaşları ve birçok sosyal yardım ödemelerinin alınabildiği, bankalar ve finans kuruluşları ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda, bankacılık hizmetlerinin süratli, güvenli, kaliteli ve ucuz olarak verildiği merkezler haline gelmiştir. Çağımızın en çok kullanılan uygulamalarından, elektronik ticaret alanında hizmete alınan e-PTTAVM hizmetiyle sanal ortamda uygun fiyatlarla, üç boyutlu alışveriş yapma imkanı sağlanmıştır. PTTKitap hizmetimizle pttkitap.com internet sitesi üzerinden kitap satışı yapılmaktadır. 2008 yılında başladığımız PTT Kargo hizmeti ile süratli, güvenli ve hesaplı olarak, kargolarınız alıcılarına ulaştırılmaktadır” diye konuştu.

Gökmen, açıklamasının devamında şunları söyledi; “Ayrıca, gişelerimizde verilmekte olan parasal hizmetlerden çoğunluğunun yapılabildiği PTTMATİK ler, tüm İlçelerimizdeki PTT Müdürlüklerimizde 7 gün 24 saat hizmet verecek şekilde faaliyete geçmiş olup, Kuruluşumuz halkımıza layık olduğu en iyi hizmeti vermek için, değişim ve gelişim hamlesini daha da hızlı olarak sürdürecektir.

Dağıtım hizmetlerimiz, modern PTT Bank binalarımız, teknolojinin son imkanlarının kullanıldığı PTTCELL, e-PTTAVM, PTT Sigorta, PTTMATİK’lerimiz, engelli ve emeklilere konutta maaş ödeme gibi daha bir çok hizmetlerimizle 176 yıldır sizlerleyiz”

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[705 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE