'SİNOPA' CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN NGS YAPAMAZSINIZ'

Yazdır
Paylaş
Sinop Nükleer Karşıtı Platform (NKP)’un Genel Kurulu’nda konuşan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, nükleer santrale kesinlikle karşı olacaklarını belirterek; “Cesedimi çiğnemeden Sinop'a nükleer santral yapamazsınız” dedi.
'SİNOPA' CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN NGS YAPAMAZSINIZ'
Sinop Nükleer Karşıtı Platformu (NKP) 6. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Sinop Belediyesi çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen kurula Belediye Başkanı Barış AyhanCHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel ve Sinop Nükleer Karşıtı Platformu üyeleri katıldı.

Olağan Genel Kurul’da önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Barış Ayhan; "Nükleer Santrale karşı mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Sinop Belediyesi olarak Sinop Nükleer Karşıtı Platforma her türlü maddi ve manevi destekte bulunacağız. Cesedimi çiğnemeden Sinop'a nükleer santral yapamazsınız" diye konuştu.

Genel Kurul’da açıklamalarda bulunan Sinop NKP Dönem Sözcüsü Zeki Karataş, "Bizler ne kadar ısrar etsek de siyasi iktidar kanadında Sinop Nükleer Santrali'nin kurulması yönünde ısrar devem ediyor. 4708 sayılı Yapı Denetimi Kanunu ve 3194 sayılı İmar Kanunu nükleer söz konusu olduğunda devre dışı bırakıldı. Aynı şekilde hazırlanacak çevresel etki değerlendirme (ÇED) raporunun radyolojik etkilerle ilgili bölümlerin NDK tarafından belirleneceği düzenlenerek Çevre Kanunu ve ÇED Yönetmeliği alanına da müdahale edildi. 2547 sayılı YÖK Kanunu, 657 sayılı DMK, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun NDK'yı ilgilendiren bölümleri 702 sayılı KHK'ya tabi hale getirildi" dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[22 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-04-08]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE