Sinop’un 60’lı yılları kitap oluyor.

Yazdır
Paylaş
Sinop’un 1960’lı yıllarının çocuk oyunları, önemli mekanları, önemli olayları, karakteristik insanları, kültürü kitap haline getiriliyor.
Sinop’un 60’lı yılları kitap oluyor.
Gazetemiz yazarlarından Tufan Bilgili’nin Sinop’un 1960 yıllarını resmettiği,  yaklaşık iki yıldır zaman zaman gazetemizde de yayımlanan ‘60’lar Sinop ve Çocuk’ başlıkla öyküler toplanıp kitap olma aşamasına geldi. Kitabın içeriği hakkında bilgi veren Tufan Bilgili, “Kitapta yaklaşık 40 civarında doğrudan veya dolaylı anlatılan çocuk oyunlarının yanında, (o zaman) 5000 kişinin yaşadığı bu kentin halkının yaşayış biçimini, eğlencelerini, bir kısım önemli olayları ve mekanları öyküleştirerek 65 öyküde aktarılmaktadır. Öykülerdeki insanlar, öykülerde kendileri olayları bire bir yaşamasalar dahi -ki çoğu bire bir yaşanmıştır- benzer olaylara tanık olan gerçek insanlardır” dedi.

İstanbul’da Tunç Ajansla kitabın basımı konusunda anlaşmaya varan Bilgili, ilk etapta 1000 adet kitabın basılacağını belirtti. Bilgili, Sinoplu okuyucularıyla buluşacak eserin, “Kültür hayatımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[532 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-07-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE