TARİHİ DİRENİŞ AYANCIK'IN SOKAKLARINDA ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ

Yazdır
Paylaş
Ayancık’ta Belediye meclisi olağanüstü toplanarak 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi olaylarının ölümsüzleştirilmesi ve tarih boyunca unutturulmaması için ilçedeki bazı cadde ve meydanların isimlerini değiştirdi.
TARİHİ DİRENİŞ AYANCIK'IN SOKAKLARINDA ÖLÜMSÜZLEŞTİRİLDİ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı Ayhan Ergün; 15 Temmuz’da tarihin en alçak darbesinin yaşandığını belirterek hainlikte sınır tanımayan bu girişimi Ak Parti grubu olarak şiddetle kınadıklarını belirtti.

Askerimiz içinde yapılanmaya çalışan cuntacıların milletin evlatlarına, askerine, polisine, TBMM’ye, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ateş açtığını, masum insanları şehit ettiğini belirten Başkan Ergün; ‘’Astın üste silah çektiği, her türlü yasa dışı uygulamanın yer aldığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin bile tahmin edemeyeceği alçaklıkların yaşandığı bir gece oldu. Türkiye’mizin kurtarılması ve kollanması için görevin halka düştüğünün açıklanmasıyla milyonlar gözünü kırpmayarak büyük bir kahramanlık örneği göstererek meydanlara inerek bu oyunu bozdu. Emniyet güçlerimiz halkımızın da desteği ile olayları bastırabildi. Türk milletinin büyük bir millet olduğunu, boşuna tarih yazmadığını bir kez daha gösterdi. Devletimiz tüm kurumlarıyla büyük bir tehlike atlattı.

4 CADDE’NİN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ
Bizler de Belediye meclisi olarak gelecek neslin bu günü unutmaması ve her daim uyanık kalmasını sağlamak amacıyla olağanüstü toplanarak 29 Temmuz 2016 tarih ve 78 sayılı Belediye Meclisimizin almış olduğu kararlar neticesinde; Belediye caddesini 15 Temmuz Şehitler Caddesi, Şevki Şentürk Caddesini Ankara’daki olaylarda gözünü kırpmadan kahramanca kendini sokağa atan ve şehit olan kardeşimiz için Şehit Ömer Can Açıkgöz Caddesi, Cumhuriyet Meydanı’nı Demokrasi ve Cumhuriyet meydanı, Zübeyde Hanım-105. Cadde-Anadolu caddesini içine alan caddelerimizi de Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı olarak isim değişikliklerini gerçekleştirdik. Bu konudaki kararlara imza atan meclis üyelerimize halkımız adına teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile bu ve benzeri olayların tekrar bu millete yaşatılmaması en büyük temennimizdir. Kahramanlıklarını tarih boyunca hatırlayacağımız aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[244 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-01]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE