ÜCRETSİZ SEVGİ!

Yazdır
Paylaş
Sinop'ta, Türk Kızılayı Sinop Şubesi tarafından ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz giysi alabileceği "Sevgi Mağazası" açıldı.
ÜCRETSİZ SEVGİ!
Atatürk Caddesi'ndeki mağazanın açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Ardından Türk Kızılayı Sinop Şubesi başkanı Mustafa Korucuoğlu açılış konuşması yaptı.  Başkan Korucuoğlu’nun açılış konuşmasının ardından söz alan Sinop Valisi Hasan İpek ise Türk Kızılayının insani yardım konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olduğunu söyledi. Türk Kızılayının mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğini dile getiren İpek, “Bugün Türkiye, Dünya’nın en fazla insani yardım yapan ülkesi ise bunda ciddi anlamda Kızılay’ın büyük katkısı vardır. Dünyanın neresinde bir mazlum varsa, zulme uğrayan varsa nerede yardıma muhtaç biri varsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Türk Kızılayı ve diğer tüm sivil toplum örgütlerimizle birlikte bizler onların yanındayız. Ben Sinop’ta bulunduğumdan beri Türk Kızılayı Sinop Şubesinin bir çok faaliyetlerini gördüm. Sinop adına gerçekten gurur duyuyorum. Buraya kan vererek veya  kıyafet vererek bağışta bulunarak destek çıkan vatandaşlarımızı, tüm  Kızılaycı kardeşlerimizi ve Sevgi Mağazasında çalışacak veya nöbetleşe bulunacak tüm gönüllü kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyor, Sevgi Mağazasının Sinop’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Muhsin Yıldırım ise 150 yıldır insanlara yardım ulaştırmayı sürdürdüklerini belirtti.


Kurumun Türk milletinin "merhamet eli" olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Bugün yardıma muhtaç insanlara uzanan merhamet elinin güzel bir örneğini Sinop'ta görüyoruz." dedi.

Sinop halkının kan bağışı konusunda da duyarlı olduğunu anlatan Yıldırım, "Düzenli kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza altın, gümüş ve bronz madalyalarını da takdim edeceğiz." diye konuştu.

Törende ayrıca  45 ve üstü kan bağışı yapanlara plaket, 35 ile 44 arası kan bağışı yapanlara altın madalya, 25 ile 34 arasında kan bağışı yapanlara gümüş madalya verildi.

Madalya töreninin ardından, Sevgi Mağazası’nın açılış kurdelası protokol üyeleri tarafından kesildi.

Programa Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, Türk Kızılayı Orta Karadeniz Bölge  Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Kızılay Sinop Şube Başkanı Mustafa Korucuoğlu, Kurum Müdürleri, Kızılay Sinop Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Kan Bağışçıları ve vatandaşlar katıldı.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[406 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-11-27]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE