ÜNİVERSİTE'DE HAMSİ ŞÖLENİ

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesine bağlı fakültelerde öğrenim gören öğrenciler hamsi şöleninde buluştu. Yaklaşık 1,5 ton hamsinin tüketildiği şenlikte, öğrenciler Karadeniz müzikleri eşliğinde horon teperek gönüllerince eğlendiler.
ÜNİVERSİTE'DE HAMSİ ŞÖLENİ
Sinop Üniversitesi tarafından öğrenciler arasındaki iletişimi kuvvetleştirmek ve öğrencilerin birbirleriyle daha iyi kaynaşması için düzenlenen hamsi şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Bu sene 5.si düzenlenen etkinlik Fen Edebiyat Fakültesi Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın; “Bugün Sinop Üniversitesi ailesi olarak bu güzel etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda havanın güzel olması da hamsi şenliğimize ayrı bir güzellik kattı. Böylesine anlamlı etkinlikler sayesinde hem kurumlarımız arasında dayanışma ve birliktelik söz konusu oluyor. Hem de ilçelerimizde ve merkezimizde eğitim gören öğrencilerimiz, bir araya gelerek tanışma ve kaynaşma imkânı buluyorlar. Sinop Üniversitesi olarak her yıl öğrencilerimizin motivasyonunu arttıracak, bilgi ve birikim kazanmasını sağlayacak irili ufaklı çok sayıda etkinlik düzenliyoruz. Sadece bu yıl içinde 100’e aşkın programla öğrencilerimizi buluşturduk. Tüm gayretimiz öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmanın yanında, onları sosyal ve kültürel etkinliklerle de buluşturmaktır” dedi.

Geleneksel 5. Hamsi Şenliğinde ızgaranın başına geçen Sinop Valisi Köksal Şakalar ve Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, öğrencilere hamsi ikram ettiler.

Yaklaşık 1,5 ton hamsinin tüketildiği şenlikte, öğrenciler Karadeniz müzikleri eşliğinde horon teperek gönüllerince eğlendiler.

Öğrenciler şenlikte hem Karadeniz’in gümüş incisi olan hamsiyi keyifle tattı, hem de final sınavları öncesi stres atmış oldular.

Geleneksel 5. Hamsi Şenliği, yerel sanatçı Yılmaz Küçük tarafından 15 Temmuz Şehitleri Kapalı Spor Salonu'nda verilen konserle sona erdi.

Etkinliğin çok verimli geçtiğini belirten öğrenciler, “Bugün biz öğrencilerin günü. Her şey çok güzel olmuş. Hamsi harikaydı. Gönlümüzce eğlendik. Erkinliği düzenleyen üniversitemiz yönetimine çok teşekkür ederiz. Sınavlar öncesi moral depoladık. İnşallah bu tür etkinlikler devam eder” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[761 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-12-17]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE