NEDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN?. - Nezih YILDIRIM

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 30 Temmuz 2018, Pazartesi 13:28:02

Türkiye Cumhuriyet tarihinin (bana göre) en önemli seçimini yapmış ve güya medeni Avrupa sırtlanlarının dişini gösterdiği.Amerikanın öncülüğünde hertürlü gayrimeşru taleplerin desteklendiği ve yerli işbirlikçilerin şahıs üzerinden devletin geleceğine saldırdığı 24 Haziran 2018 tarihli çok önemli bir seçimden ülkemiz başarıyla çıkmıştır!.. Hayırlı oslun!..
NEDEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN?.
Evet memleketimizde bir seçim yapıldı.Çoğu zaman "bazı kesimlerce verdiği kararları beğenilmeyen" bu büyük milletimiz çok önemli bir karar vererek ilk Devlet Başkanını seçti ve hemde ilk turda seçerek, İç ve dış odaklara asla prim vermedi "tam da kitabın ortasından" tabir edebileceğimiz şekilde.

Şimdi Partileri değerlendirecek olursak Öncelikle;

Ak Parti!.

Sn Cumhurbaşkanımızla partinin aldığı oy arasında tam 10 puanlık bir fark var! Parti yönetimi bunu iyi okumalıdır.

Yalnız CHP içinde İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın "yüzde iki civarında CHP'ye oy veren bir kesimin Ak Partinin çıkaracağı milletvekili sayısınışürmek için HDP'ye oy vermiştir" şeklindeki İzmir için yaptığııklamayıda hatırlatarak yazımıza devam edelim.

Sn Cumhurbaşkanın gayretli çalışmaları ve halkıyla kurduğu frekansına rağmen partide ve listelerde yer bulmuş/tutmuş tuzu kuru insanların kibir ve kaprislerini Cumhurbaşkanımızla partinin almış olduğu oy farkının müsebbibi gibi görünüyor.

Örneğin Ak Partinin kuruluşunda ve bürokraside belli geçmişim ve çok emeğim olmasına, ayrıca talepkar bir insan olmamama rağmen bazı milletvekillerinin danışmanlarını aşabilip bir kaç defa aramayınca randevu alamadığım durumlar olmuştur.Diger partilerde de olsada bazı vekil ve bürokratlar bulundukları makamları babalarının çiftliği veya nefsi tatmin etme yerlei gibi görebilmektedirler.

Bakanlarımız bürokratının ,Milletvekillerimiz de kimlerle çalıştığının sorumluluğunu bilme durumunda olduğunu düşünüyorum.

Gerek bürokraside ki görevlere gerekse Milletvekilerinin aday listelerinde, anlı terlememiş falanın çocuğu bilmem kimin damadı veya halktan kopuk kapris ve kibir sahibi inasanların yer alması seçmen üzerinde olumsuz etkiler meydana getirmektedir.Bu olumsuz tabloların farkın sebepleri olduğuna inanıyorum.

Ayrıca; Cumhurbaşkanımızın karizmatik liderliğine bel bağlamış teşkilatların düşük performasla çalışması ile Milletvekili listelerinde ki yetersiz halk tarafından kabul görmeyen kişilerin bulunuşu, farkın müsebbibi olduğu kanaatindeyim.

Bizler Milli Görüş geleneğinden gelen insanlar olarak teşkilatların nasıl çalışması gerektiğini biliriz.Bana görede teşkilatlar tam çalışmadı.

Çunkü bu yıl(seçimlerde) benim evime Ak Partiden hiç bir Allahın kulu gelmedi ve kapımı çalan olmadı.Diğer partilerdense en az ikişer defa gelen broşur bırakanlar ve dil dökenler oldu.

Bürokrasi ayağıda ayrı bir mesele.

Mesela bürokraside ayağı yere basmayan devlet işleyişiyle hiç ilgisi olmayan işlerlerle uğraşan.Memurlar kanununu ve ilgili mevzuatı hiç görmemiş eline kitap almamış jakayı seven havalı bürokratlarda bu oy düşüşünün /farkının müsebbiplerindendir.

Ömründe 2X2'nin dört edeceğini kalemle yazmamış üst bürokratlar var bu ülkede.

Tepeyi tutan bu türler Alttan gelen dolu adamlara adeta savaş açmış durumda devletin işini kendi bilgisiz ve yetersizliklerine kurban ediyorlar.

Evet bürokrat siyasi olmamalı ama bir makama gelindiğinde ayakları yere basmalı ve yaptığı işi allah rızasına ve mevzuata dayalı olarak çözüm odaklı sonuçlandırmalı/çalışmalı.İşi görülmeyen vatandaş bürokrasiyi bilmez iktidarı elinde bulunduran siyasi erki bilir ve ona göre hüküm verir.Bunun için iş ehline verilmelidir.Bürokraside de olduğu gibi diğer işlere verilecek adamın hainliği ve ihaneti düşünülmelidir.

Bazı teşkilatların tembel üretmeyen bürokrasinin hımbıllığına rağmen sn Cumhurbaşkanımızın samimiyetine binaen Ak Partiyi destekleyen yüzlerce insan bilirim.

Bendenizde ayni durumda idim. Ak Partinin kuruluşunda çok emeği bulunan ve görev verildiğinde en hızlı şekilde sonuçlandıran biri olarak bu seçimde ilk defa TBMM'ne seçeceğimiz üyelere zorlanarak oy verdim.

Ak Parti yöneticileri bunları değerlendirmelidir.Ufuksuz kısa görüşlü hantal veya hımbıl bürokratları gözden geçirmeli ve teşkilatlardaki (varsa) rantçı veya diğer çikarlara meyilli mensuplarını mutlaka temizlemeli.Bu temizlikte behemahal yapılmalıdır.

Halkımız basiret sahibidir değerlendirmeler yapar ve ihtar eder.

Hani;

Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir.

Tekdir ile uslanmayanın Hakkı kötektir.

Hicvindeki gibi Cumhurbaşkanımızın deyimi ile Osmanlı tokadını çalıverir adama.

O zaman ülkemin birikim/kazanımlarına yazık olur.

Ak Parti teşkilatlarındaki bu yorgunların dinlendirileceğini sanıyorum.

Bu millet eğer Recep Tayyip Erdoğan dedi ise sırf kendisini Sn Cumhurbaşkanımızla özdeşleştirdiği içindir.

Yoksa sizin falanın oğlu oluşunuza,kibir/kaprisinize ve havanıza hayran olduğu için değilddir.Cumhurbaşkanının ismiyle hakedilmeyen makamlara geliş yolu kapanmalıdır.

Bu seçimde tüm olumsuzluklara rağmen halkımız "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın hatırına beğenilmeyen listelere evet demiştir.

Ama Herzaman aynisi olmayabilir.

Selam ve dua ile.

NOT : Sonraki Yazımızda CHP'yi ele alacağız inşallah.

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Nezih YILDIRIM Yazıları
E-GAZETE