SEÇİMDEN BAŞKA YOL YOK! - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 21 Aralık 2021, Salı 12:02:18

Türkiye’de maalesef artık seçimden başka yol yok gibi gözüküyor.
SEÇİMDEN BAŞKA YOL YOK!
 Ancak seçim olsa da seçimden sonra ne mi olur onu konuşacaksak eğer eskiden ne oldu ise o olur. Örneğin mevcut iktidar ‘Biz 2002 seçimlerinde iktidara geldiğimizde faizler %7.500’lerde devraldık’ diye dillendiriyor. Eee 2001 yılında olan bitenden sonra bu ülkede ne mi oldu? Yine ülke ayakta kaldı. Yani bugün AK Parti iktidardan gidince ülkenin sonu mu gelecek? Tabi ki de hayır, gelmeyecek. Kimse vazgeçilmez değildir. Bugün Erdoğan gider yarın Doğan gelir, Ahmet gelir, Mehmet gelir, işler bir şekilde yürür gider. Kısacası anlatmak istediğim eskisi gibi olmaz fakat giderken de fazla enkaz bırakarak gitmek yakışmaz siyasilere. Geriye doğru bakın rahmetli Özal’a, Demirel’e, Ecevit’e, Erbakan’a, ne getirdiler? 2 metre bezle ahirete gittiler. Bu memlekete tüm hizmeti geçenlerden Allah razı olsun, Allah gani gani rahmet eylesin. Diyeceğim o ki ben iyi bilirim Özal dönemini. Ne şatafatlı bir sülale idi. Kimseler yanına yaklaşamazdı, fakat şimdi üç beş kişi ile mezarı başında anılıyor, onun için güzel eserler, güzel hizmetler yapacaksın ki hatırlanacaksın, ismin yaşayacak. Özal döneminin de alıp yürüyen, o zamanın müteahhitti vardı, ne müteahhitti, kimselere burnundan kıl aldırmıyordu! Geçen hafta bir televizyon kanalında izledim de şimdi rezil durumda, takım elbisesi ütüsüz, yaka telaları çıkmış dışarı… Yani bu ülke insanının ekmeği vardı boğazında ve pişmanlığını anlatıyordu, yani hata yaptığını anlatıyordu. Üzüldüm desem üzülmedim kardeşim. Neyse bakın Atatürk’e, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde ismi her yerde yaşatılıyor. İşte devlet adamlığı budur! Her gün Anıtkabir’e on binler akın ediyor, neden? çünkü bu ülkeyi kuran ve kurtaran şahsiyettir kendisi. Allah razı olsun onlardan ve silah arkadaşlarından, nurlar içerisinde yatsınlar. Bazı çevreler unutturmak istiyor da ancak bu pek mümkün değildir.

Gelelim mevcut iktidara; tamam asgari ücretliye %50 oranında zam yapıldı ve oldu mu 4.250 TL. Bugün 4.250 TL ile kaç dolar alabiliyorsun; 260 dolar alabiliyorsun. Yani bundan 2 ay önce bir asgari ücretli 2.800 TL maaş ile 270 dolar alabiliyordu. Eee şimdi %50 oranında zam yapıldı, ne oldu? Daha asgari ücreti almaya çalışanın 2 ayı var, nasıl olacak? Adamın eline para geçmeden eridi gitti zaten. Aha da yazıyorum buraya; Şubat ayında Dolar 24 TL olur ve asgari ücretlinin de alacağı maaşı karşılaştırırsak 180 dolar alabilir, Mayıs - Haziran gibi de bu 150 dolara düşer, sonbahara da 100 dolara kadar düşer böyle giderse. Eee şimdi verilen zam ne oldu, daha çalışan bu zammı alamadan film bitti.

Şimdi gelelim muhalefete… Ne diyorlar, ‘İktidarın zengin ettiği müteahhitlere ödenen paralar TL’ye çevrilerek ödenecek ve haksız kazanç elde edip devleti zarara uğratanlardan hesap sorulacak’ diye beyanat veriyorlar. Ben de buradan muhalefetteki tüm partilere sesleniyorum; A’sından Z’sine kadar kim iktidara gelip de hesap sormazsa namerttir kardeşim! ‘Seçim seçim’ diye bağırıyorsunuz, ‘Kim devletten haksız kazanç elde etti ise söke söke alacağız’ diye beyanatınızı verin, ülke şayet bu üç beş kişinin kazancı ile düze çıkacaksa bu üç beş kişi adamlık yapsın, tüm mal varlıklarını bağışlasın ülkeye. Şayet bu üç beş kişi batırdı ise kardeşim sen iş yapana değil yönetene bakacaksın. Hesap sorabilirliğin olacak mı onu deyin vatandaşa, vatandaş da ona göre seçimini yapsın. Bu arada Muharrem Sarıkaya’yı da kınıyorum. Kimse fazla kendine gazeteciyim diye süs vermesin, gazetecilik ağır başlı, aklı selim insanların yapabileceği meslektir! Saygılar…

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE